رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب صحیح رنگ براساس جدول ترکیب رنگ ها در چاپ:
#1
انتخاب بهترین رنگ بندی براساس سلایق مختلف و دریافت کار باکیفیت از یک کار چاپی همیشه حائز اهمیت بوده و وابستگی یه کار خوب به طراح خوب و رعایت اصول طراحی اولیه از انتخاب رنگ بندی مناسب و استاندارد با توانایی های موجود در سیستم چاپ افست از اولین و مهمترین داشتن یک کار خوب و با کیفیت می باشد .
در این مقاله قصد معرفی جدول رنگ مناسب جهت انتخاب درست در رنگ بندی یک سفارش چاپی که در قالب ۴ رنگ و ترکیبی از فرم رنگ CMYK  را داریم ،که با توجه به  تعداد رنگ بندی های زیاد در طیف رنگ های مختلف ابتدا به عمومی ترین رنگ ها که در عین حال پر کاربردترین آنها که در عمومیت دچار مشکل شده و عواقبی از قبیل تغییر رنگ با اختلاف زیاد را داشته معرفی می گردد و در ادامه بصورت تخصصی تر بر رنگ های ساختگی از قبیل رنگ های پنجم که شامل موارد طلایی ، نقره ای یا رنگ های سازمانی خاص با کد رنگی خاص ساخته می شود می پردازیم .
جدول رنگ عمومی در سفارشات چاپ عمومی که عموما شامل چاپ تراکت ، چاپ کارت ویزیت و یا چاپ بروشور ها می شود و یا شیت های اختصاصی از قیبل چاپ کاتالوگ ، چاپ فولدر ، چاپ ست های اداری و از این قبیل که در فرم های اختصاصی گنجانده می شود در زیر ارایه می گردد .
[عکس: pantel-Coler.jpg]

راهنمای رنگ های ترکیبی در چاپ افست :
مشکی زمینه :
استفاده از رنگ مشکی و داشتن یک رنگ تمام مشکی یا به اصطلاح ذغالی و عدم تبدیل بعد از طراحی و در چاپ به سرمه ای یا بور شدن  مستلزم رعایت این کد رنگی بوده که رعایت و توجه به جدول ترکیب رنگ ها در چاپ مخصوصا کاهایی با خروجی تمپلات در زمینه اعمال شود .
C:70  M: 60  Y: 40  B: 100
کد رنگ زرشکی :
با توجه به طیف وسیع رنگ بندی این رنگ که در جعبه رنگ به چشم می خورد داشتن و انتخاب رنگ زرشکی مناسب و در عین حال نزدیک به مانیتور و دور شدن از رنگ قرمز یا سرخی استفاده از جدول ترکیب رنگ ها در چاپ پیشنهاد می شود .
C:0  M: 100  Y: 100  B: 10
کدرنگ قهوه ای سوخته :
رنگ قهوه ای هم همانند زرشکی از طیف های زیادی برخ.ردار بوده ولی ب توجه به حجم رنگ مشکی بیشتر گاها شاهد رنگ هایتیره تر ای از کار چاپ ی هستیم ولی مقیاس حداقلی رنگ قهوه ای مستلزم رنگ مشکی بوده که با توجه به جدول رنگ فوق پیشنهاد رنگ مشکی بین ۵۰ تا ۶۰ عدد مشکی بوده که تعادل نسبی در این رنگ در چاپ سفارشات را بهمراه داشته باشید.
C:0  M: 100  Y: 100  B: 60
کد رنگ طوسی :
یکی از مشکلترین  و در عین حال پر حاشیه ترین رنگ ها در صنعت چاپ که با توجه به عدم رعایت کد رنگی مناسب ششاهد تغییر رنگ های فاحشی از قبیل قرمز شدن ، آبی شدن و یا حتی مشکی بیش از اندازه هستیم که رعایت اصل رنگ بندی در این رنگ استفاده از جدول رنگ و خروجی طوسی با استفاده از شیوه تک رنگ ساختن این رنگ می باشد که ترکیب و ساخت طوسی بوسیله چهار رنگ کار غیر اصولی و شاهد خرابی سفارشات می شویم این امر در بین فرم های عمومی بسیار به چشم می خورد که پیشنهاد میشود رنگ طوسی حتما بصورت تک رنگ ایجاد و ساخته شود .

C:0  M: 0  Y: 0  B: 30پاسخ }
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه برای پروژه طراحی سایت بهترین شرکت را انتخاب کنید؟ eh3an2010 0 621 ۱۴-۰۵-۱۳۹۷, ۰۹:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: eh3an2010
  انتخاب پلتفرم طراحی سایت eh3an2010 0 1,011 ۰۷-۱۲-۱۳۹۶, ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: eh3an2010
  انتخاب یک شرکت طراحی سایت start11 0 1,000 ۰۲-۱۲-۱۳۹۶, ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: start11
  آموزش گام به گام فتوشاپ – درس سوم(بخش سوم) – انتخاب کردن در فتوشاپ – admin2 0 1,252 ۲۱-۰۹-۱۳۹۵, ۰۴:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: admin2
  آموزش گام به گام فتوشاپ – درس سوم(بخش دوم) – انتخاب کردن در فتوشاپ – admin2 0 992 ۲۱-۰۹-۱۳۹۵, ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: admin2
  آموزش گام به گام فتوشاپ – درس سوم (بخش اول) – انتخاب کردن در فتوشاپ – admin2 0 1,141 ۲۱-۰۹-۱۳۹۵, ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: admin2

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان